Berteks Tekstil A.Ş.

Berteks Tekstil A.ş.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Karanfil Sokak No:5 Pk 16245 Bursa / Türkiye Osmangazi, Bursa
Cep Onaylı
Gold
Vitrin
Mesaj Gönder
Fotoğrafları Büyüt
Berteks Tekstil A.ş.
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Karanfil Sokak No:5 Pk 16245 Bursa / Türkiye
Osmangazi , Bursa
Berteks, Bir Aile Şirketi Olarak 1922'den Beri Tekstil Sektöründe Faaliyet Gösteriyor.

Berteks Tekstil A.ş. Hakkında

Üç kuşak boyunca süre gelen bilgi birikimi ve tecrübesiyle büyüyen, yeni teknolojilerle kendini geliştiren, mükemmel hizmet anlayışı ve yüksek standarttaki üretim kalitesi ile her geçen gün gücüne güç katarak hizmet verdiği sektörlerdeki liderliğini koruyan Berteks, günümüzde öncü firmalar arasında yer almaktadır.
Berteks, tekstil sektöründe  kalitesini sürdürdüğü ürünleriyle mücadele ve gelişimle dolu geçmişinin hakkını vererek sürekli büyüme göstermiş;  her biri ayrı bir değere sahip tescilli markalarıyla da; “Dolce Vita,’’ “Startül" "Pescofil" "Secure" "Pescreen", "Blocky", "Acusta", "Plicell"  ve "W-All" olarak bilinirliliğini devam ettirmiştir.

Berteks, tamamı son model dokuma makinelerinin bulunduğu parkurunda, yılda ortalama 30.000.000 m2 fantazi perdelik kumaş üretimiyle; 5 kıtada 50'yi aşkın ülkeye ihracat yaparak ev tekstili pazarında üstünlüğünü sağlamış bir kurumdur.

Berteks'in üretiminin yaklaşık %80'ini fantezi iplikler, perdelik ve döşemelik kumaşlar, dekoratif stor perdeler, zebra, plise ve polyester screen perdeler, ev dekorasyon ve cam balkon perde sistemleri, kartela ve kitap üretimi oluşturmaktadır.

Ayrıca otomotiv sektörüne yönelik döşemelik, kaplama & laminasyon kumaşlar, inşaat sektörüne yönelik duvar kağıtları üretimi mevcuttur. Çeşitli teknik ve fonksiyonel tekstil ürünleri, sineklik ve filtre bezleri, polen filtreleri ile farklı sektörlere yönelik çalışmaları ve pazar araştırmaları devam etmektedir.

80.000 m2 kapalı alana sahip, 1000 kişiyi aşan ekibi ile alanında lider bir kuruluş olan firmamız, sınırsız müşteri memnuniyeti için; üretimde, hizmette, verimlikte, yaratıcılıkta, çevreye duyarlı son teknolojik yatırımlarıyla dünya pazarında her zaman rekabet edebilen bir firma olmuştur.

Sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında, Berteks bünyesinde kurulu olan Berteks Meslek Geliştirme Akademisi ile hem kişisel, hem de mesleksel eğitime de destek olmaya çalışıyoruz. Ülkemizin başarılı bir geleceğe sahip olabilmesinin ancak yüksek eğitim seviyesi ile mümkün olabileceğine inancımızdan yola çıkarak her sene belli sayıda çocuğumuza eğitim bursu sağlıyoruz ve Berteks ailesi olarak üretim ve yatırımlarımızı hep bu bilinç doğrultusunda gerçekleştiriyoruz.

Kendisine ait tasarımları ve müşteri taleplerine vermiş olduğu kusursuz hizmetle ev tekstili alanında, dünya pazarlarında kalıcı ve aranan bir marka olan Berteks, yeni bin yılda da başarılı ve parlak geleceğe doğru emin adımlarla yürüyen, yenilikçi, teknolojiyi ve kaliteyi her zaman en üst seviyede tutan, sosyal sorumluluğu benimsemiş, çevre dostu nitelikleriyle, Türk sanayisinin parlayan yıldızı olmaya devam edecektir.

 • YIL1922

  1899 yılında dünyaya gelmiş bir müderris çocuğu olan ‘Abdullah Erdebil,’ 1922 Mudanya Mütakeresinin son bulmasıyla vatani görevi olan askerlikten terhis olarak Buldan’da ticari hayatına başlamıştır.

 • YIL1942

  Abdullah Erdebil, Ege bölgesinin iş merkezi olan İzmir vilayetinden satın aldığı manifatura eşyası pazarlayarak yaptığı kasaba esnaflığını, ilerisini düşünerek 1942 yılında İstanbul’a taşımıştır.

 • YIL1950

  Zor günlerin yaşandığı İkinci Dünya savaşının devam ettiği bu yıllarda bütün zorlukları göze alan ‘’Abdullah Erdebil’’, iş hayatını Sultanhamam’a taşıyarak önceleri Denizli, Gaziantep ve Bursa’dan getirttiği kullanım mallarını Türkiye’nin o günkü 67 vilayetiyle ticari ilişkiler kurarak İstanbul tüccarı ünvanıyla devam ettirmiştir. Abdullah Bey değişen ekonomik ve siyasi düzene uygun hareketle 1950 yılında üretime başlamıştır.

 • YIL1953

  1953 yılında Buldan bezi dokumalarını boyatarak ‘’Taç Marka’’ renkli hasse imalatı ile üretici durumuna gelinmiştir.

 • YIL1954

  1954 yılında Zeytinburnu’nda kiralanan atölyede fantezi mallar dokumaya başlayarak Rusya ile İngiltere’den manifatura ithalatı yapmasıyla beraber bereketli yıllara geçilmiştir.

 • YIL1958

  1958 yılına kadar imalat sektörüne ağırlık verilerek yapılan üretim, 1958’de Bursa’ya taşınmış; Üretim grubunun yöneticisi kardeşlerden Yahya Bey, İstanbul satış grubunun yöneticisi Ahmet Bey, İşletmelerin Yönetim sorumlusu Mustafa Bey ekonomik büyümeye ayak uydurarak sorumluluğu almışlardır.

 • YIL1977

  Aile şirketi olma yolunda ilk adım 1958 yılının başında ‘’Abdullah Erdebil ve Ortakları Koll. Şti.’’ isim değişikliği ile atılmış, diğer taraftan Bursa’da üretim müessesesi ‘’Ersen Adi Kom. Şti.’’ adı ile müstakil bir şirketin üretim yapmaya başlamasıyla, üretilen tekstilin Bursa piyasasında da pazarlanması için İç Koza Han’da Bursa’daki Erdebil’den esinlenerek ‘’Berteks Adi Kom. Şti.’’ adı ile üçüncü ticari kuruluş tesis edilmiştir. Kendi imkanlarıyla Bursa’da özel imalat yaparak kendisini yetiştiren ‘’Timur Noyan’’ kazandığı özgüven ile 1977 yılında Bursa işlerinin başına geçmiştir.

 • YIL1983

  Bursa piyasasında hızla büyüme kararı alan ‘’Timur Noyan,’’ 1983 yılında mevcut şirketleri toplayarak ikiye ayırma kararı almıştır. Bu doğrultuda İstanbul’daki tekstil faaliyetlerini ‘’Erdebil Tekstil San. Tic. A.Ş.’’ adı ile; Bursa’daki iki şirketi de ‘’Berteks San. Ve Tic. A.Ş.’’ adı altında birleştirerek Anonim şirketler hukuku çerçevesinde yürütmeye başlamıştır.

 • YIL2014

  1984 yılı itibariyle sanayi alanında büyümek için verilen teşviklerle Türkiye ve Dünya’da tekstil sektöründe gelişim gösteren Berteks ailesi; üçüncü kuşak nesil fertlerinde Murat Erdebil ve Ersin Erdebil; dördüncü kuşak nesil fertlerinden de Berk Noyan ve Burcu (Noyan) Erdebil ile Berteks şirketler grubu olarak yoluna devam etmiştir.

 • YIL2015

  2000'li yıllar itibari ile sektörde hakettiği konuma yerleşen Berteks Şirketler Grubu; sürekli gelişim ve büyüme hedefleri doğrultusunda teknolojik alt yapısını oturmuş ve inovasyon çalışmalarına başlamıştır.

 • YIL2016

  Yönetim Kurulu Başkanı Berk Noyan önderliğinde kurulan Ar-Ge Merkezi'nde yapılan çalışmalar ve geliştirmeler ile sektördeki liderliğini pekiştirmiştir.

 

Berteks AR-GE Merkezi

Üç kuşak boyunca süregelen bilgi birikimi ve tecrübesiyle büyümeye devam eden Berteks Şirketler Grubu; tekstil, otomotiv, pazarlama, sigorta, inşaat ve otelcilik sektöründe gösterdiği başarılarına bir yenisini daha ekledi.


Yenilenen teknoloji ile kendini geliştiren, yüksek üretim kalitesi ile her geçen gün gücüne güç katan Berteks; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Genel Müdürlüğü’nün Yerinde Ar - Ge Merkezi Başvuru ve Değerlendirme sürecini başarı ile tamamlayarak, tekstil sektöründe faaliyet gösteren 19. kuruluş olma hakkını kazandı.

Rekabet üstünlüğü olan yeni, fonksiyonel ürünleri çevre ve insan odaklı düşünerek ileri teknik, yöntem ve teknolojiler ile üretmek, pazarda yer alan ürünleri ve rakipleri çok iyi anlamak ve analizini en doğru şekilde yaparak; en yeni özellikli ürün, en uygun fiyat, en son trend, en doğru renk, en hızlı zamanda doğru, katma değeri yüksek ürünler yapmak ve sipariş olarak dönüşünü sağlamak açısından Ar - Ge’ye oldukça önem veren Berteks Yönetim Kurulu Başkanı Berk Noyan, Yerinde Ar - Ge Merkezi’nin önemine dikkat çekti.

TEKSTİL SEKTÖRÜNE ÖZEL AR – GE YAKLAŞIMLARI DEĞİŞECEK…

Noyan, “Ar - Ge Merkezi; firmaların organizasyon yapısı içinde ayrı bir birim şeklinde örgütlenmiş, özellikle yurt içinde araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunan ve inovasyonları aynı bina veya aynı yerleşke içinde yer alan birimlerdir. Berteks bünyesinde yer alan Ar - Ge Merkezi ile de hizmet verdiğimiz tekstil sektörü için Ar-Ge Merkezi bünyesinde uzmanlaşmış ekiplerin oluşmasını sağladık. Sektöre özel Ar - Ge yaklaşımlarını geliştirmek, bilginin sürekliliğini, erişilebilirliğini sağlayarak büyüme ve gelişimi kalıcı hale getirmek ve diğer sektör alanlarında da tekstil ürünü üretme faaliyetleri açısından Ar - Ge yaklaşımlarını geliştirmeyi amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

“AR – GE MERKEZİ OLUŞUMU İÇİN ÇOK ÇALIŞTIK”

Bir sene boyunca Yerinde Ar – Ge Merkezi için çok çalıştıklarını vurgulayan Berk Noyan, 6 ay boyunca üstüne titreyerek hazırladıkları proje dosyasını bakanlığa sunduktan sonra, belirli denetimlerden geçtiklerini ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandığını belirtti.

Berteks olarak Ar – Ge çalışmalarına her yıl çok ciddi bir bütçe ayırdıklarını söyleyen Noyan, “Hem tasarım, hem teknoloji anlamında yatırımlarımız hep oldu ve olmaya devam edecek. Yerinde Ar – Ge Merkezi oluşumu ile sadece yapılanmada farklılıklar oldu. Bu yeni oluşumumuzda devlet desteği ile de gelişimi ve büyümeyi kalıcı hale getirmeyi hedefliyoruz” dedi.


“SAĞLANAN DESTEKLER ENDÜSTRİ 4.0 GEÇİŞ DÖNEMİNE DE KATKI SAĞLAYACAK”

Bakanlığın Ar – Ge merkezi için vermiş olduğu desteği de değerlendiren Berk Noyan, “Ar-Ge ve yenilik yoluyla ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması için teknolojik bilgi üretilmesini, üründe ve üretim süreçlerinde yenilik yapılmasını, ürün kalitesi ve standardının yükseltilmesini, verimliliğin artırılmasını, üretim maliyetlerinin düşürülmesini, teknolojik bilginin ticarileştirilmesini, rekabet öncesi işbirliklerinin geliştirilmesini, teknoloji yoğun üretim, girişimcilik ve bu alanlara yönelik yatırımlar ile Ar - Ge’ye ve yeniliğe yönelik doğrudan yabancı sermaye yatırımlarının ülkeye girişinin hızlandırılmasını, Ar - Ge personeli ve nitelikli işgücü istihdamının artırılmasını destekleyeceğini ve teşvik edeceğini düşünüyoruz. Ayrıca bu destekler “Endüstri 4.0”a geçiş döneminde de büyük katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Yapılan araştırma faaliyetlerinde Berteks’e hız kazandırmak ve bilgi birikimini arttırmak için üniversiteler ve araştırma merkezleri ile işbirliklerini her zaman devam ettirdiklerini söyleyen Berk Noyan, Bursa’da 30’u aşkın Ar – Ge merkezi bulunduğunu ve hem şehrimize hem de ülkemize daha çok katkı sağlamak için Ar – Ge merkezi sayısının artması gerektiğine dikkat çekti.

Başarı dolu bir yıl geçirdiklerinin altını çizen Noyan, 2017 yılını da değerlendirdi. Noyan, “Tekstil, hiçbir zaman bitmeyecek bir sektör. En gelişmiş ekonomilerde dahi, tekstilin hala çok ciddi pay aldığını ve üretim yaptıklarını görüyoruz. Ama bu noktada Uzakdoğu’da üretilen katma değeri düşük ürünleri kastetmiyorum. Kastettiğim; bilgiye, Ar - Ge’ye, inovasyona dayalı, albenisi yüksek ürünler ve teknik - tekstil.
Tekstil kabuk değiştiriyor. Bu kabuk değişimine ayak uydurmalı, Ar - Ge ve inovasyona yoğunlaşmalı, bunu yaparken de müşteri portföyü iyi planlanmalıdır. Kime, hangi pazara, hangi yaş grubu, kaç para sorularına doğru cevap verebilmek gerekir. Bu soruların cevapları da çok iyi kurgulanmalıdır. Endüstri 4.0 konseptinin sanayi ile entegre olması için çalışmaların hızlandırılması, her zaman önceliğimiz olan markalaşma ve Ar - Ge çalışmalarını ön plana çıkararak yaratacağımız sinerji ile hem yurt içi, hem de yurt dışında hedeflediğimiz satış / ciro beklentilerimizin karşılanacağına inanıyoruz”

 

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 08:00-18:00
Cumartesi 08:00-18:00
Pazar 08:00-18:00
ETİKETLER

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır.e-tekstil.com

Iyzico