BURKAY TEKSTİL SAN. ve TİC. A. Ş.

Burkay Tekstil San. Ve Tic. A. Ş.

Barakfaki Mahallesi, 7. Cadde No : 2, 16450, Kestel, Bursa, Türkiye Kestel, Bursa
Cep Onaylı
Gold
Mesaj Gönder
Fotoğrafları Büyüt
Burkay Tekstil San. Ve Tic. A. Ş.
Barakfaki Mahallesi, 7. Cadde No : 2, 16450, Kestel, Bursa, Türkiye
Kestel , Bursa
1996 Yılına Gelindiğinde Burkay,ailesi En Önemli Yatırımlarından Birini Gerçekleştirdi Ve 20.000M2 Alan Üzerine Kurulu En Güncel Teknoloji İle Donatılmış Olan Barakfakih Tesisini Sektöre Kazandırdı. Bu Fabrika Da Türkiye Nin En Yüksek Kapasitede Üretimler

Burkay Tekstil San. Ve Tic. A. Ş. Hakkında

Bursa da 116 Yıllık ticari geçmişi olan Burkay ailesinin 1952 yılında girdiği Tekstil sektöründe 1988 yılında kurmuş olduğu ve günümüzde Burkay ailesinin üçüncü kuşakları tarafından yönetilmekte olan Burkay Tekstil bugün Bursa’da 30.000 m2 alana kurulu, sektörünün ve çağının teknolojik gereksinimleriyle donatılmış makine parkına sahip üretim tesislerinde faaliyet göstermektedir,sektöründe moda ve trendleri belirleyen bir konum da olan şirketimiz bünyesinde bulunan AR-GE ve tasarım ekibi ile birlikte her yıl dört ana koleksiyon hazırlamakta ve müşterilerinin beğenisine sunmaktadır bununla birlikte Pazar çeşitliliğinin yüksek olması ve her pazarın farklı koleksiyon ihtiyacını karşılamak için bir çok ülkede ki ünlü tasarım ofisleri ve bağımsız tasarımcılarla çalışmalar yapıp ülke özelinde de koleksiyonlar hazırlamaktadır.


2000 yılından sonra dünya tekstil sektöründe yaşanan değişime ayak uydurmak için yapılanmaya giden Burkay tekstilin aldığı önemli kararlar sonucunda Bursa da ki üretim tesislerini Ev Tekstili Sektöründeki bütün ürün gruplarında trend ve modaları belirleyen bir AR-GE ve Tasarım merkezine dönüştürmek ve yeni tasarımlardan oluşan koleksiyonların ve pazarlama projelerinin merkezi haline getirme yönünde ki adımlar birer birer atılmaktadır. Dünya da yaklaşık Elli ülkeye Üretiminin yüzde 65'ini ihraç eden Burkay Tekstil uzun yıllardır Ev Tekstili Sektöründe,oluşturdukları kendi koleksiyonlarını bütün kıtalarda yaklaşık 10-15 bin noktada tüketici ile buluşturan Dünyanın önde gelen markalarına kaliteli üretimi ,üstün servis hizmeti,istikrarlı fiyat politikaları ve en önemlisi koleksiyon oluşturmalarında Burkay Tekstil Bünyesinde bulunan AR-GE ve Tasarım grubu ile bu koleksiyonların hazırlanmasında müşterilerine hizmet vermektedir

1952 yılında ev tekstili sektöründe perakende satışına ve kısa zamanda toptan satışa başlanması ile daha da hızlanan.Burkay Ailesinin İş hayatında ki gelişiminde önemli bir dönüm noktası olarak görülen desenli işleme brode üretim hattı 1985 yılında faaliyete geçti.

Kaynaklarını verimli kullanarak ve teknolojik yatırımlarını, içinde bulunduğu dönemin gereklerini göz önünde tutarak gerçekleştiren grup, bu yenilikçi anlayıştan güç alarak kısa bir sürede gelişti. 1988 yılının sonlarına gelindiğinde iki adet işleme hattına sahip üretim tesisinin açılmasıyla daha da güçlenerek yoluna devam etti.

Burkay Tekstil, artık kendi üretim tesisindeydi ve yatırımlar hız kesmeden devam etti. Bu sayede şirketimiz, kapasitesini her yıl % 75 büyütmeyi başardı.

1996 yılına gelindiğinde Burkay,Ailesi en önemli yatırımlarından birini gerçekleştirdi ve 20.000m2 alan üzerine kurulu en güncel teknoloji ile donatılmış olan Barakfakih tesisini sektöre kazandırdı. Bu Fabrika da Türkiye nin en yüksek kapasitede üretimlerinden biri olan brode işleme kapasitesi ile Armür ve jaquard dokuma kumaş üretimi bulunmaktadır. Ayrıca Boyahane ve İplik üretimini de bünyesine katarak entegre bir tesis haline gelmiştir.

Yatırımlarına ara vermeden devam eden şirket, 2007/2008 yıllarında tesisinin faaliyet alanını 30.000m2’ye çıkardı. Başarı dolu 30 yılın ardından edindiği tecrübesiyle ev tekstili sektöründe perde lik kumaş üretimin de Türkiye’nin ilk 5 üreticisi arasında gösterilen Burkay Tekstil, 2005 yılına gelindiğinde kendi markası olan Demor’ un yenilikçi çizgisi ve global satış ağıyla, dünya çapında ev tekstili trendlerini belirleyen önemli tasarım merkezlerinden biri haline geldi.

Grup un Sektörel çeşitlenmesi, 2000’li yılların başında petrokimya ve inşaat sektörlerindeki atılımlar ile gerçekleşti. Burkay & Uğur Kimya ve Burkay İnşaat ın kurulmaları ile grup Planladığı hedeflerine ulaşmada önemli adımlar atmıştır bu yeni yatırımlar, kurulduklarından kısa bir zaman sonra uluslar arası pazarlarda da adından sıkça söz ettirir oldu.

Her geçen gün ihtiyaçların yeniden şekillendiği günümüzde ortaya çıkan yeni stratejiler doğrultusunda; global petrokimya pazarında uluslararası bir oyuncu olma arzusu ile Globichem,i kuran grup Türkiye’den çıkmış Dünya nın önde gelen enerji ve petrochemical dağıtım şirketlerinden biri olma hedefine doğru emin adımlarla ilerlemektedir.Enerji sektörü ile de yakından ilgilenen grup bu konuda faaliyet gösterecek olan Burkay Enerji A.Ş yi kurarak bu sektörde de özellikle çevreci enerji yatırımları için araştırmalarını sürdürmektedir Tekstil,Kimya,İnşaat ve Enerji sektörlerinde faaliyet gösteren tüm iştiraklerini 2009 yılında “Burkay Group” çatısı altında birleştirerek daha organize bir şekilde yoluna devam ediyor.

Burkay Şirketler Grubu olarak, geride bıraktığımız deneyim dolu yıllardan aldığımız güçle, insana, doğaya ve işimize olan bağlılığımızla, 500’ü aşan kadromuz ve dünya genelindeki geniş ağımızla, hedeflerimize tutkuyla bağlıyız. Tıpkı 116 yıl önce aile büyüklerimizin yola çıkarken taşıdıkları inancı ve prensipleri kuşaktan kuşağa taşımaya olan inancımız gibi.

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Firma Menüsü

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 08:00-18:00
Cumartesi 08:00-18:00
Pazar 08:00-18:00
ETİKETLER

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır.e-tekstil.com

Iyzico