BURSALI TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Bursalı Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.ş.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Çiğdem 1 Sokak No:14 16369 Bursa/türkiye Osmangazi, Bursa
Cep Onaylı
Gold
Vitrin
Mesaj Gönder
Fotoğrafları Büyüt
Bursalı Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.ş.
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Çiğdem 1 Sokak No:14 16369 Bursa/türkiye
Osmangazi , Bursa
Bursalı Tekstil Üretim Tesislerinde; Ham Pamuktan Pamuk İpliğine, İplikten Dokumaya, Boyahane Ve Konfeksiyona Kadar Tam Entegre Şekilde Üretim Yapılmaktadır.

Bursalı Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.ş. Hakkında

1955-Süleyman Bey, Amasya‘nın Taşova İlçesi’nde manifatura mağazasını kurarak grubun temellerini attı.

1974-Süleyman Bey, yaşadığı yerde halkın takdiriyle belediye başkanlığı görevine getirildi. Bu sorumluluk vesilesi ile Fuat Bey, Süleyman Bey’in kurmuş olduğu manifatura mağazasının işletimini devraldı.

1979-Süleyman Bey, eşi Emine Hanım ve 4 çocuğuyla birlikte, ailesini Bursa’ya taşıma kararı aldı.

1980- Bursa Kapalıçarşı da mağazacılığa başlandı. Aynı sene Fuat Bey, 4 dokuma tezgâhı ile havlu üretimine başladı.

1984-Mağaza sayısı 6’ya ulaştı. Havlu üretiminde kapasite arttırıldı.

1990-Kapasiteyi daha da büyütmek ve entegre bir tesis olmak için Bursa’nın ilk fabrikası olan TOFAŞ’ın bulunduğu Osmangazi İlçesi’ne bağlı Demirtaş mahallesinde, fabrika arsası alındı ve inşaata başlandı.

1995-Bursa’da  Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde entegre havlu üretimine başlandı.

1997- Yüksek kapasiteli boyahane kuruldu.

2001-Üretimi artırmak amacıyla yeni yatırımlar yapılarak, DOSAB’ dan arsa alındı ve inşaata başlandı.

2002- Gayrimenkul ve İnşaat yatırımlarına başlandı.

2004 - Boyahane, Dokuma ve Konfeksiyon bölümleri olmak üzere, entegre havlu üretim kapasitesi  arttırılarak, ülke ve dünya çapında kayda değer bir hacme ulaşılmıştır.

2008- Turizm yatırımlarına başlanmıştır.

2010 - Maden yatırımlarına başlanmıştır.

2011-  Kayı Plaza / Bilecik yatırımında yaşam başlamış ve faaliyete geçmiştir.

2012 - Turizm yatırımı olan, Gülümser Hatun Termal Projesi inşaatı başlamıştır.

2015 - Yalın üretim felsefesi benimsendi, Bursalı Tekstil Üretim Sistemi kuruldu.

2015 - Ar-Ge çalışmalarına başlandı.

2017 - Bursalı Tekstil Ar-Ge Merkezi, havlu alanında Türkiye'nin ilk ve tek bakanlık onaylı Ar-Ge merkezi oldu.

2018 - Bursalı Tekstil, Türkiye’nin tekstil sektöründeki ilk ve tek AR-GE & Tasarım Merkezi unvanına sahip şirket oldu.

Yarım asrı aşan geçmişiyle bugünlere gelen Bursalı Tekstil, yoluna ilk günkü inanç, azim ve kararlılığıyla devam ediyor.

Bursalı Tekstil bayrağını devraldığım, büyüğümüz Süleyman Bursalı da böyle düşünüyordu. Kendisinden aldığımız insan merkezli çalışmayı, insana hizmet etmeyi, hakka ve hukuka riayet etmeyi, en büyük mirasın dürüstlük olduğunun bilinciyle yaşayıp, bu felsefeyi benden sonraki nesle aşılayıp devretmeyi, kendime hep bir sorumluluk olarak bildik. 

Üç kuşaktır tekstilde faaliyet gösteren Bursalı Grubu, 2000’li yılların başında alınan kararlar doğrultusunda, günümüzde tekstilin yanı sıra; dış ticaret, turizm, gayrimenkul ve inşaat sektörlerinde yurt ve dünya ölçeğinde çevre dostu şirketleri bünyesinde bulunduran, global bir konuma ulaşmıştır.

Her zaman müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve ülkemizin mutluluğunu ön planda tutuyoruz. Yatırımları gerçekleştirirken bu anlayıştan hareketle, toplum çıkarına olmayan hiç bir faaliyette bulunmamaya azami özen gösteriyoruz.

Sayısı sürekli artan büyük bir aileyiz. Amacımız, yeni iş sahaları açarak bu sayıyı daha da artırmaktır. Bursalı Tekstil'i bu noktalara, çalışanlarımız ve müşterilerimizi, ailemizin temel direkleri olarak görme anlayışımız getirmiştir. Onların mutluluğu ve refahı, bizim için vazgeçilmez unsurlardır.

Bursalı Tekstil, faaliyet gösterdiği sektörlerde, gerek üretim kalitesi, gerekse vizyon ve felsefesiyle her zaman belirleyici konumda olacaktır. Amacımız, sürekli ilerlemek, bayrağı elden ele devrederken, giderek daha büyük ve daha güçlü olmaktır.

 

BURSALI TEKSTİL HAVLU ALANINDA TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK AR-GE MERKEZİ'Nİ KURDU

Bursalı Tekstil 10 Şubat 2017 tarihi itibariyle Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın onayını alarak; Havlu üretimi alanında ilk, Tekstil Sektörünün 22. Bursa'nın 46. Türkiye'nin 369. AR-GE Merkezi olma başarısını gösterdi.

 

BURSALI TEKSTİL AR-GE MERKEZİ

Tekstil sektöründe araştırma ve geliştirme çalışmaları oldukça zahmetli, uzun dönemi kapsayan ve bir o kadar da pahalı süreçler olarak bilinmektedir.

‘Sizin başarınız, bizim geleceğimiz’ sloganıyla öne çıkan Bursalı Tekstil AR-GE Merkezi, inovatif bir anlayış sergileyerek, sektöre yeni ve katma değeri yüksek ürünler kazandırmaya özen gösterirken, bilgi ve teknolojinin öne çıktığı günümüz dünyasında, sahip olduğu bilimsel ve teknolojik altyapı gücüyle, gelişim odaklı yapılanma süreçlerinde küresel düzeyde önemli adımlar atıyor.

Çeşitli üniversiteler ve araştırma şirketleri ile sürekli işbirliği içerisinde olan Bursalı Tekstil AR-GE Merkezi, kurumsal olarak sahip olduğu bilgi ve deneyimi, yetkin insan gücü ile birleştirerek, çok daha geniş platformlara yayma hedefi doğrultusunda faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir.

Kurulduğu günden bu yana, araştırma ve geliştirme faaliyetleri üzerine yoğunlaşan Bursalı Tekstil, dünya ölçeğindeki müşterilerinin beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda, sürdürülebilirliği olan yeni nesil ürünleri, her daim kendini güncelleyen bir anlayışla ulusal ve uluslararası piyasalara sunarken, yeniliğe odaklı değişim çalışmalarından asla ödün vermemektedir.

Tüm üretim, test, tasarım, analiz ve stratejilerini yüksek standartlarda donatılmış, gelişmiş AR-GE Merkezi bünyesinde kararlılıkla uygulamakta olan Bursalı Tekstil, geleceğin teknolojilerini günümüzle buluşturma hedefine yönelik, mevcut kalite ve standartların yükseltilmesini amaçlarken, maliyet düşürücü yeni tekniklerin geliştirilmesi ve yeni üretim teknolojilerinin kullanılarak sektöre kazandırılması adına, başarılı bir süreç yönetmektedir.

Sürekli gelişim ve değişim anlayışını benimseyen Bursalı Tekstil, tüm üretimsel ve aksiyonel faaliyetlerinde çevreci bir yaklaşım sergileyerek, içerisinde bulunduğumuz doğanın korunup geliştirilmesi çalışmalarına da koşulsuz destek verirken, global düzeyde sahip olduğu misyon ve güçlü kurumsal kimliği ile üzerine düşen tüm sorumlulukları başarıyla yerine getirmektedir.

 

TÜRKİYE’NİN TEKSTİL SEKTÖRÜNDEKİ İLK VE TEK AR-GE & TASARIM MERKEZİ

 

Üretimde katma değere ve yenilikçi yaklaşımlara odaklanan Bursalı Tekstil, yaptığı çalışmalarla sektöre rol model olmaya devam ediyor.

Türkiye’nin en büyük havlu ve bornoz ihracatçısı olan Bursalı Tekstil, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayıyla, Türkiye’nin tekstil sektöründeki ilk ve tek Ar-Ge & Tasarım Merkezi unvanına sahip şirket oldu.

İnovasyona büyük önem veren Bursalı Tekstil, üretimde verimliliği ve katma değeri arttıran hamleleriyle, sektörün geleceğine ışık tutuyor.

Sürekli iyileştirme anlayışıyla daima gelecek odaklı adımlar atan Bursalı Tekstil’in, yaklaşık 300 metrekare fiziki alana sahip Tasarım Merkezi’nde 19 tasarımcı yeni projeleri hayata geçiriyor. Bursalı Tekstil Tasarım Merkezi’nin 350 tasarım tescili bulunurken, 10 adet tamamlanan, 10 adet de devam etmekte olan toplam 20 tasarım projesi bulunuyor.

Bursalı Tekstil, bu alandaki yatırım ve büyüme çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürürken, bu noktada ülkemize ve sektöre en yüksek düzeyde katma değer sağlamayı hedefliyor.

Kurulduğu günden bu yana, inovasyon odaklı çalışmalarla, yenilikçi teknolojiler geliştiren Bursalı Tekstil, 2017 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayıyla Türkiye’nin havlu alanındaki ilk ve tek Ar-Ge Merkezi unvanını da elde etmişti. Şirketimiz mükemmeliyetçi anlayış doğrultusunda gelişmeye devam ediyor.

 

Yalın düşüncenin temel amacı, oluşturulan değerin ilk ham maddeden başlayarak, değer yaratma süreci boyunca hiçbir kesintiye uğramaksızın, en hızlı ve etkin şekilde son tüketiciye ulaştırılmasıdır. Yalın yaklaşım, tüm değer zincirlerindeki israfı yok etmeyi, tüm faaliyetleri de müşteri ve paydaşlar için değer yaratacak şekilde gerçekleştirmeyi hedefleyen bir yönetim tarzıdır.

Temel olarak yalın, tüm süreç adımlarının (üretim veya yönetsel süreçler) gerekliliğini sorgulayarak, değer katmayan süreçlerin de öncelikle ortadan kaldırılması, iyileştirilmesi veya birleştirilmesi üzerinde çalışır.

‘Bursalı Tekstil Üretim Sistemi’nde; yalın üretim felsefesindeki araçları kendi üretim proseslerimize uyarlayarak, değerler zincirindeki israfı yok etmeyi amaçlayan yaklaşımlar sergilerken, geliştirdiğimiz tüm ürünler için doğrudan değer katan bir anlayış çerçevesinde hareket edip, bu değerler silsilesini de mükemmeliyetçilik prensibiyle harmanlanmış şekilde, hatasız süreçlere ulaştırmayı hedefliyoruz.

Bu amaçla; üst yönetimin tam desteği ile 2015 yılında başlayan çalışmalarımıza, tüm gücümüzle devam ederek kendi üretim sistemimizi kurma sürecindeyiz. ‘Bursalı Tekstil Üretim Sistemi’ çalışmalarındaki temel amaç; iletişim, paylaşma, takım olma, ekip ruhu, ortak akıl ve değer yaratma kavramlarını, her bir çalışan nezdinde içselleştirmeye çalışarak, mevcut hedeflerle yönetim yaklaşımının, tüm çalışanları kapsayacak şekilde yaygınlaştırılmasıyla birlikte, birimlere ait performans göstergeleriyle de gelişimi takip ederek, bu süreci sürekli kılmaktır.

Hem üretim hem de yönetim faaliyetlerinde, sürekli iyileştirme kültürünü benimseyen Bursalı Tekstil; sürdürülebilir başarı hedefi doğrultusunda, hizmet verdiği sektörün küresel bir oyuncusu olmanın tüm gerekliliklerini yerine getirirken, daima yeni üretim modelleri geliştirme yönünde de tüm kararlılığıyla çalışmalarına devam etmektedir.

Üretim

1980 yılında dört adet dokuma tezgâhı ve altı personel ile Bursa'dan yola çıkan Bursalı Tekstil, bugün 50.000 m2 kapalı alana sahip tesislerde, yıllık 10.000 ton pamuk ipliği ithalatı ve üretimi ile birlikte, 5.400 ton havlu üretim kapasitesine sahiptir.

Bursalı Tekstil üretim tesislerinde; ham pamuktan pamuk ipliğine, iplikten dokumaya, boyahane ve konfeksiyona kadar tam entegre şekilde üretim yapılmaktadır.

Ham pamuğun seçiminden başlayan kalite süreci, üretimin her aşamasında proses kontrolü ve nihai üründeki kalite kontrolü ile sonuçlanmaktadır. Bursalı Tekstil markasına sahip tüm havlu ve bornozlarda, Bursalı Tekstil tarafından kiralanan tesislerde üretilen iplik kullanılmaktadır. Üretim fazlası olan ipliklerin, Türkiye’deki hemen hemen bütün tekstil üreticilerine ham ya da kendi boya tesislerinde boyanmış bir şekilde ticareti yapılarak, satışların arttırılması hedeflenmektedir.

Bursalı Tekstil, tamamen modern teknoloji ve otomasyon ile entegre tesislerde gerçekleştirdiği üretim kapasitesi ve mevcut kalitesiyle, havlu ve bornoz üretiminde şirket vizyonunu bütünleştirip, teknolojideki gelişmelere paralel, yıllık periyotlarla geleceğe yatırım yapmaktadır.

Bursalı Tekstil, kurulduğu günden bu yana geçen süre içerisinde, dünyanın en kaliteli havlu ve bornoz üreten firmalarından biri haline gelerek, markasını ve kalite imajını tüm sektöre kabul ettirmiştir.

Bursalı Tekstil; ABD, Kanada, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Suudi Arabistan ve Dubai başta olmak üzere, 50'den fazla ülkeye gerçekleştirdiği dış satım sonucu, ülkemize önemli ölçüde döviz kazandırmaktadır.

Dokuma

20.000 m2 kapalı alana sahip dokuma tesisimizde, 72 adet havlu dokuma tezgâhı, 2 adet konik çözgü makinesi, 2 adet haşıl makinesi, 3 adet seri çözgü makinesi ve 1 adet kadife kesme makinesi bulunmaktadır. Pamuk ipliğinin dokunabilmesi için gereken nem ve sıcaklık değerlerinin korunmasını sağlayan otomatik klima sistemlerinin bulunduğu tesisimizde, kendi ürettiğimiz iplikler yüksek randımanlar ile dokunabilmektedir. Tesisimiz, yıllık 5.400 ton havlu kumaşı üretim kapasitesine sahiptir.

Konfeksiyon

1 adet uzun boy kesim makinası, 3 adet boy dikim ve 4 adet en dikim makinesi vardır. Bütün ürünler 100% kalite kontrol yapılarak paketlenir. Yıllık 500.000 adet havlu, 300.000 adet bornoz kapasitelidir.

İplik

Şirketimiz, 20.000 m2‘lik deposu, Ne 6'dan Ne 36’ya tek kat ve çift kat olmak üzere, senelik 10.000 ton pamuk ve iplik ithalatı ile fason üretim kapasitesiyle beraber, ulusal çapta önemli bir hacme sahiptir.

Elde edilen ipliği şirketimiz, kendi üretim ihtiyacında kullanmanın yanı sıra, bünyesinde yer alan boya  tesislerinde boya işlemi uygulayarak, boyanmış halde başta Türkiye’deki havlu üreticileri olmak üzere, tekstil üreticilerine de hammadde tedariği yapmak amacıyla satmaktadır.

 

Boyahane

 

Şirketimiz, 10.000 m2 kapalı alanda, iplik boyama ve kumaş boyama hatlarına sahiptir. Havlu kumaşının istenilen renklerde ve tuşede boyanabilmesi için gerekli tüm makine parkına sahiptir.

Kumaş boyama hattında; 1 adet 50 Kg,1 adet 100 Kg, 1 adet 200 Kg,3 adet 360 Kg, 1 adet 540 Kg, 1 adet 600 Kg,2 adet 720 Kg ve 1 adet 1080 Kg olmak üzere, toplam 11 adet overflow kumaş boyama kazanı, 1 adet ram makinesi ve 2 adet de tumpler kurutma makinesi bulunmaktadır.

Bobin boyama hattında; 2 adet 25 Kg,1 adet 50 Kg,1 adet 85 Kg,1 adet 100 Kg, 1 adet 200 Kg,1 adet 300 Kg,1 adet 400 Kg, 1 adet 550 Kg,1 adet 600 Kg, 2 adet 1200 Kg,1 adet 1500 Kg iplik boyama kazanı olmak üzere toplam, 13 adet boyama kazanı ve 2 adet de RF frekanslı kurutucu bulunmaktadır.

 

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 08:00-18:00
Cumartesi 08:00-18:00
Pazar 08:00-18:00
ETİKETLER

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır.e-tekstil.com

Iyzico