ELEGANT TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Elegant Tekstil San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Organize Sanayi Bölgesi, Gri Cadde, No:5/a, Nilüfer, Bursa / Türkiye Nilüfer, Bursa
Cep Onaylı
Gold
Mesaj Gönder
Elegant Tekstil San. Ve Tic. Ltd. Şti.
Organize Sanayi Bölgesi, Gri Cadde, No:5/a, Nilüfer, Bursa / Türkiye
Nilüfer , Bursa
1996 Yılında Bursa’Da Kurulan Elegant, Empirme Alanında Uzmanlaşmış Bir Baskı Fabrikasıdır.

Elegant Tekstil San. Ve Tic. Ltd. Şti. Hakkında

1996 yılında Bursa’da kurulan Elegant, empirme alanında uzmanlaşmış bir baskı fabrikasıdır.

Yüksek kalite standartlarında ürettiği kumaşları konfeksiyonculara, toptancılara ve mağaza zincirlerine sunmaktadır. Her geçen gün profesyonelleşen yapısıyla günlük “pronto” moda pazarına ve programlı ihracat pazarına hizmet vermektedir. Firmada süblime ve Inkjet tip baskı makinaları ile ürettiği kumaşı finishleyecek bir boyahane bulunmaktadır.

Kalitesiyle her zaman tercih edilen bir marka olan Elegant, edinmiş olduğu tecrübe ile iş ortaklarının memnuniyetine odaklanmıştır.

Elegant; sahip olduğu tesis ile ulaşılmış en yüksek teknolojiyi temsil etmektedir. Geçen 20 yıl içerisinde değişen baskı teknolojilerine ve tüm ilerlemelere gününde uyum sağlamayı başarmıştır. Modanın hıza, esnekliğe, sürate ve kaliteye ne kadar duyarlı olduğunu kavramış, bunu iş ortaklarına yansıtmıştır.

Elegant; tasarım konusunda diğer empirmecilerden farklılaşmaktadır. Tüm tasarımlarını iş ortağı olarak çalışmakta olduğu; Türk, İtalyan, Fransız ve İngiliz stüdyolarından temin etmektedir.

Firmada çalışmakta olan tasarımcılar ve varyantçılar tasarımlarına kendi el yazılarıyla nihai şekil vermekte; her yıl kendisini yenileyen koleksiyonlar, Elegant’a özgü el yazısını taşımaktadır.Bu da Elegant’ı sanatsal ve teknik yaklaşımı olmayan birçok rakibinden farklı kılmaktadır.

 

Elegant’ın arşivinde 12.000’den fazla desen, 70.000’den fazla varyant saklanmaktadır. Yılda ortalama 1.000-1.200 civarında orijinal desen alınmakta ve modifiye edilerek koleksiyona katılmaktadır.
Ayrıca firma bünyesinde müşteriye özel çalışmalar için iki desinatör çalışmaktadır.

Elegant, hızlı ve kaliteli üretimin ne kadar önemli bir kavram olduğunun farkındadır. Trendleri takip eden tasarım ekibine, kalite standartlarını sürekli kontrol eden teknik ekibe, yüksek teknolojili baskı ve finish makinalarına sahiptir.

Elegant’ın işine duyduğu tutku ve bunu destekleyen disiplin; iş ortakları tarafından övgüyle karşılanmaktadır.

Elegant, sevkiyat kapasitesinin üzerinde üretim kapasitesine sahiptir. Günde 18.000 m süblime, 10.000 m inkjet reaktif baskılı kumaş sevkiyatı yapabilen firma, ilerleyen süreçte bu rakamı arttırmayı planlamaktadır.   

Elegant için süreklilik ve yüksek hizmet kalitesi vazgeçilmez bir olgudur. 20 yıldır aynı hizmet kalitesini sürdürmeyi başarmış olan firma, Bursa ve İstanbul Shrowroomları’nda tüm koleksiyonlarını her yıl aynı tarihlerde açmaktadır.

Bununla birlikte müşteri temsilcileri ve pazarlamacılar, müşteri taleplerini yerine getirmek için yoğun bir şekilde çalışmaktadır.

Elegant, yaz koleksiyonunu 250 yeni desenle 30 Ekim’de, kış koleksiyonunu 200 yeni desenle 30 Mayıs’ta açmaktadır. 

Koleksiyon, her hafta gelişerek bir yıl içerisinde 1.000-1.200 yeni desen ve 6.000-6.500 yeni varyanta ulaşır. Elegant Showroom’larında her ziyarette yeni desenler görmeniz mümkündür.

Elegant, 4000 m² kapalı alan içerisinde süblime inkjet baskı makinaları ile üretime entegre, ön hazırlık ve finish apre yapan boyahanesiyle hizmet vermektedir.

Dijital baskı metodunu benimsemiş olan firma, müşterilerine düşük metrajlı kumaşlar sağlamaktadır.

İnkjet reaktif baskılı kumaşlar hiç durmayan döngü içerisinde 48 saatte sevkiyata hazır hale gelmektedir.

Dijital baskı renk tekrarında yüksek hassasiyete sahiptir.

Bu süreçte 11 ayrı prosese tabi tutulmaktadır.

Elegant; viskon, pamuk, floş, polyester, akrilik ve yün karışımları üretebilmektedir.

Firma Showroom’unda sipariş verebileceğiniz 80 farklı kalitede kumaş bulunmaktadır. Bu kalitelerin ham kumaşları ise stokta mevcuttur.

Elegant, 18 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Yıllık 2.500.000 m süblime polyester,  1.000.000 m reaktif inkjet kumaş satmaktadır.

Hem örme, hem dokuma kumaş üretmektedir.

Varyant başına min 150 m sipariş alabilmektedir.

 

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 08:00-18:00
Cumartesi 08:00-18:00
Pazar 08:00-18:00
ETİKETLER

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır.e-tekstil.com

Iyzico