E.N.A. TEKSTİL TİC.SAN.AŞ.

E.n.a. Tekstil Tic.san.aş.

İplik Fabrikası: Demirtaş Dumlupınar Osb Mh. Gül Sk. No: 5, Osmangazi/bursa - Dokuma Fabrikası Demirtaş Dumlupınar Osb Mh. Çiğdem 1. Sk. No: 23, Osmangazi/bursa Osmangazi, Bursa
Cep Onaylı
Vitrin
Mesaj Gönder
Fotoğrafları Büyüt
E.n.a. Tekstil Tic.san.aş.
İplik Fabrikası: Demirtaş Dumlupınar Osb Mh. Gül Sk. No: 5, Osmangazi/bursa - Dokuma Fabrikası Demirtaş Dumlupınar Osb Mh. Çiğdem 1. Sk. No: 23, Osmangazi/bursa
Osmangazi , Bursa
11.000 M² Alanda 1.000 Ton Üretim Kapasitesi İle İplik Tesisi , 10.000 M² Alanda Aylık 380 Ton Üretim Kapasitesi İle İplik Bobin Boyama Tesisi Ve 11.000 M² Alanda 1.200.000 Mt Üretim Kapasitesi İle Dokuma Tesisi İle Toplam Da 32.000 M2 Alanda , Pazarlama

E.n.a. Tekstil Tic.san.aş. Hakkında

Ena Teksil’in kuruluş öyküsü ; 1928 yılında Uşak-Karahallı ilçesinde Hacı Emin Acar oğlu, Hacı İrfan Acar tarafından iplik ve Amerikan bezi ticareti ile başladı. Yönetim Kurulu Başkanımız üçüncü kuşak Nuri Acar’ın  geliştirerek, ticaretlerini yöreselden Türkiye geneline taşıması ile faaliyetini sürdürdüğü firmamız, uzun, gelişim ve değişim dolu bir sürece başlamıştır.

   80 li yıllarda Bursa ile  ilişkilerin yoğunluğu ve artan talep gereği Nuri Acar ve ortağı Bursa’yı merkez olarak seçerek; üreterek katma değer yaratmak, kurumsallaşarak daha iyi hizmet vermek amacı ile çalışmalarına devam etmiştir ; 1990 yılında ilk iplik fabrikasını kurmuş olup , 1992, 1995 ve 1997 yıllarında dördüncü kuşağın göreve gelmesi ile gelişim ivme kazanmıştır. 2002 yılında iplik bobin boya tesisi kurularak 2003 yılında kapasitesi arttırılmış aynı yıl dokuma yatırımı yapılarak tekstil sektöründe entegre tesis olmanın temelleri atılmıştır.   

Üretimde marka ENA tekstil ;

  2017 yılına gelindiğinde ; 11.000 m² alanda 1.000 TON üretim kapasitesi ile İplik Tesisi , 10.000 m² alanda aylık 380 TON üretim kapasitesi ile İplik Bobin Boyama Tesisi ve 11.000 m² alanda 1.200.000 mt üretim kapasitesi ile Dokuma Tesisi ile toplam da 32.000 m2 alanda , Pazarlama firmaları ACAR , M.A.C.  ve 2012 yılında kurulan Konfeksiyon firması MİYA  ile Bayan Giyim sektöründeki uluslararası markalara kumaş ve hazır giyim ürünlerinin ihracatına her gün büyüme ivmesini yükselterek sürdürmektedir.

PAZAR İÇERİSİNDEKİ YETKİNLİKLERİMİZ

2003 yılında dokuma fabrikamızın kurulması ile İhracat çalışmalarına başlayan firmamız %60 direkt %40 dolaylı olarak ürünlerinin tamamını uluslararası sektörün lideri konumundaki Indıtex (Zara,Bershka) , H&M , Mango gibi markalara satmaktadır. Ayrıca çalıştığı markaların gelecek çevre ve insan sağlığı hedefleri çerçevesinde pilot imalatçı statüsünde sektörümüzdeki yetkinliklerimizi 2014 yılından günümüze devamlı arttırmaktayız.  Ürettiği ürünlerde insan sağlığına dikkat eden projelere dahil olduğu için markalar tarafında 2014 yılından itibaren YEŞİL firma vizyonunu sürdürmektedir.

HEDEFLERİMİZ

Hizmet ettiği sektörde katma değerli ürünler üretmek

Teknik Tekstil – Akıllı Giysiler üretmek

Zero Discharge – Detox Projesi

 

ÜRETİM

İPLİK

E.N.A. İplik Üretim Fabrikası en son teknolojiyi takip eden makina parkuru ile tüm üretim paydaşlarının gelişimine önem vermektedir. Bilgisayar, yazılım ekipmanları, 24 saat çalışan üretim laboratuvarı, her biri alanında uzman ve global gelişmeleri yerinde takip eden bir ekip tarafından yönetilmektedir.

Global standartlara uygun kalite çizgisinde, üretimin her aşamasını kontrol altında tutarak en üst verimde %100 Viskon Openend, %100 Viskon Vorteks ve Karışımlı elyaflardan Vorteks üretimleri yapmaktadır.

Ekibimizin üretim gereksinimlerindeki gelişmeleri ve sürekli takip etmenin ve inovatif bakış açısına sahip olmanın getirdiği avantaj ile 2018 Ocak ayında devreye alınan VORTEX makinelerimiz ile üretim çeşitliliği arttırıp hem yurt içi hem de yurt dışı müşterilerine kalite sunmaya devam edecektir.

İPLİK BOYA

2002 yılından günümüze biriktirdiği tecrübesi ve sürekli yenilenen makina parkuruna sahip, İplik Bobin Boyama Tesis teknolojik altyapıya ve sanayi koşullarına sahiptir. Yönetici ve üretim ekibinin yeterliliği başta olmak üzere kullanılan otomasyon yazılıları ve bilgisayar teknolojileri ile iplik boyada müşterilerinde kalite sunmaktadır. Yapılan numune renk çalışmalarında %90-95 ortanında, ilk yapılan reçetede doğru rengi yakalayabilen, 7/24 çalışan ve Fransız bir marka tarafından akredite edilmiş labaratuvar ile müşterilerne daha hızlı ve kaliteli servis vermektedir.

Üretimdeki kalitesini ilk kurulduğu günden itibaren sahip olduğu Oeko-tex Test No: 03.T.3033 F1 Hohenstein/Test No. 03. T 3034 F1 Hohenstein belgeleri ile de desteklemektedir. 2014 yılından itibaren İspanya'nın en büyük markası Inditex tarafından 6 ayda bir yapılan denetimler ile Yeşil Boyahane olma konusundaki sürdürülebilirliği ile hem yurt içi hem de yurt dışı müşteriler tarafından tercih edilmektedir.

DOKUMA

Türk tekstil sanayisinin uluslararası piyasadaki üretim yükünün önemli bir bölümünü üstlenen E.N.A. Tekstil , tecrübesi , kaliteden ödün vermeyen standart anlayışı ve sanayi gereksinimlerine göre son teknolojiyi takip eden üretim tesisi ile hizmet vermektedir.

11.000 m2 kapalı alanda kurulu gelişmiş makine parkuru , yazılım ve bilgisayar sistemleri , laboratuvar yatırımları ve alanında eğitimli uzman kadrosu ile global tekstil sektöründe yer almaktadır.

Koleksiyonlarımızda, ipliği boyalı ve düz boya seçenekleri ile tasarımlarımızda kendimize özgü tarzı ortaya koyuyor, trendlere göre yenilenen renk ve desen kombinasyonları ile müşterilerimize her zaman hızlı ve güncel ürünler sunuyoruz.

2017 yılına gelindiğinde; 11.000 m2 alanda aylık 1000 ton üretim kapasitesi ile İplik Tesisi, 10.000 m2 alanda aylık 380 ton üretim kapasitesi ile İplik Bobin Boyama Tesisi ve 11.000 m2 alanda aylık 1.200.000 metre üretim kapasitesi ile Dokuma Tesisi ile toplamda 32.000 m2 alanda, pazarlama firmaları ACAR, M.A.C. ve 2015 yılında kurulan konfeksiyon firması MİYA ile bayan giyim sektöründeki uluslararası markalara kumaş ve hazır giyim ürünlerinin ihracatına her gün büyüme ivmesini yükselterek devam etmektedir.

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 08:00-18:00
Cumartesi 08:00-18:00
Pazar 08:00-18:00
ETİKETLER

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır.e-tekstil.com

Iyzico