HARPUT TEKSTİL SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Harput Tekstil San. Tic. Ltd. Şti.

Miranlı İplik, Organize Sanayi Bölgesi, 9 Nolu Cadde, No 6, Mustafakemalpaşa / Bursa / Turkey - Gökçeköy Şube İzmir Yolu 22.km, Gökçeköy Mevki, No:211, Nilüfer-Bursa-Türkiye - Kinteks Şube Organize Sanayi Bölgesi. Kahverengi Cadde 3.sokak No: 5-7 Nilüfer, Bursa
Cep Onaylı
Gold
Mesaj Gönder
Fotoğrafları Büyüt
Harput Tekstil San. Tic. Ltd. Şti.
Miranlı İplik, Organize Sanayi Bölgesi, 9 Nolu Cadde, No 6, Mustafakemalpaşa / Bursa / Turkey - Gökçeköy Şube İzmir Yolu 22.km, Gökçeköy Mevki, No:211, Nilüfer-Bursa-Türkiye - Kinteks Şube Organize Sanayi Bölgesi. Kahverengi Cadde 3.sokak No: 5-7
Nilüfer , Bursa
Harput Tekstil’İn 1958 Yılında Elazığ’Da Başlayan Tekstil Yolculuğu 1980 Yılından İtibaren Bursa’Da Devam Etmektedir. Çok Kısa Süre İçerisinde Hızlı Bir Gelişim İvmesi Yakalanmış Ve Ev Tekstillerine Yönelik İplik, Dokuma, Boya, Baskı, Brode Ve Konfeksiyon

Harput Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. Hakkında

Harput Tekstil’in 1958 yılında Elazığ’da başlayan tekstil yolculuğu 1980 yılından itibaren Bursa’da devam etmektedir. Çok kısa süre içerisinde hızlı bir gelişim ivmesi yakalanmış ve ev tekstillerine yönelik iplik, dokuma, boya, baskı, brode ve konfeksiyon süreçlerinden oluşan entegre üretim konsepti uygulamaya konulmuştur. 

Harput Tekstil, Aylık 8 milyon metre üretim kapasitesiyle Avrupa’nın sayılı üreticileri arasındadır. Türk tekstil endüstrisinde üreticiler ve ihracatçılar arasında çok önemli bir rol üstlenen Harput Tekstil, ürünlerinin % 50’sini ağırlıklı olarak Avrasya ülkeleri, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Asya ülkelerine ihraç etmektedir. Ev tekstili branşında Miranda markası altında sunulan başlıca ürünler; çarşaflık kumaş, perdelik kumaş, hazır perdeler, hazır duş perdeleri ve stor perdelik kumaşlardır.

 

Belirlediği ilkelere kuruluşundan bugüne kadar sadık kalması sayesinde; hem kendi ülkemizde hem de dünyadaki pek çok ülkede Harput Tekstil’in tekstil ürünleri tercih edilmektedir. Yatırımlar yapmak ve istihdam sağlamak suretiyle ülkemizin ekonomisine katkıda bulunan Harput Tekstil; ayrıca ülkenin lider ihracatçı şirket gruplarından biri olduğunun bilinci ile yatırımlarını arttırmaya devam etmektedir.

Makine parkı ve işletme sahasıyla Avrupa’nın sayılı üreticileri arasında yer almasının yanı sıra; teknoloji, kalite ve Ar-ge yatırımlarıyla sektörde kendine haklı bir yer edinen Harput Tekstil, dünyadaki teknoloji ve gelişmeleri yakından takip ederek kendini sürekli yenilemekte ve kalite standartlarını sürekli yükseltmektedir. 

 

Su Jetli Dokuma

 

Ayda 1.000.000 metre üretim kapasiteli, Kranklı ve Eksantikli sistemle çalışan dokuma makinaları bulunmaktadır. Makinalar 230 cm dar dokuma ve 340 cm geniş dokuma tezgahlarıdır. 

Hava Jetli Dokuma

 

Ayda 1.100.000 metre üretim kapasiteli dokuma makinaları bulunmaktadır. Bu makinalar 280 cm dokuma ve 340 cm geniş dokuma tezgahlarıdır. Ayrıca eksantrik ve son teknoloji e-shed sistemiyle çalışmaktadırlar. 

Jakar Bölümü

 

8 renk, 4800’lü dizim ve 360 cm’e kadar açılabilen kancalı dokuma tezgahları bulunmaktadır.

 

 

Armür Bölümü

 

8 renk, 16 çerçeve ve 340 cm’e kadar açılabilen dokuma tezgahları bulunmaktadır.

 

 

 

Tekstüre İplik

 

Son teknoloji makineleri ile 50 denyeden 1200 denyeye kadar çıkan günlük 100 ton tekstürize iplik üretimi yapılmaktadır. Tekstüre Laboratuvarı, fiziksel ve kimyasal kontroller için; tam otomatik kalite kontrol ve paketleme alanı ile müşterilere en iyi kaliteyi, en doğru şekilde servis etme hedefleri çerçevesinde planlanmıştır.

15 farklı iplik markası ile tekstil sektörüne çeşitli fonksiyon ve özellikteki ipliklerinin yanı sıra Geri Dönüşümlü polyester üretim gamı ile çevre bilincini ortaya koyarken sektörde bu konuda öncü olmak hedeflenmektedir.

 

Büküm İplik

 

Büküm, Özel efekli iplikler, örme sökme, zincir kablolama ve fantezi ipler için Büküm işlemi gerçekleştirilmektedir. Çeşitli bükümlerde fikseli, boyalı, KDK, zincir ve özer iplikleri üretilmektedir.

 

Ön Terbiye

 

Ön terbiyemakine parkurunda Gaze, Kontinü Kasar, Kontinü Merserize, Kontinü İnceltme, Açık En Tül Yıkama ve Kontinü Halat Yıkama makinaları mevcuttur.  Aylık ortalama 4.000.000 metre üretim kapasitesine sahiptir.

Boya

 

Jet ve levent boyama, dar ve geniş Pad-Batch makinalarıyla günlük ortalama 30 ton üretim yapılmakta ve 100 kg’dan 1200 kg’a kadar parti boyama gerçekleşmektedir. Ayrıca Ar-ge amaçlı kullanılan 5 kg ile 80 kg arası boyama yapabilen numune makinaları da bulunmaktadır. %100 polyester , %100 pamuk , %100 katyonik , %100 naylon kumaşların yanında polyester/pamuk, polyester/viskon, polyester/katyonik ve polyester/nylon gibi karışım elyaflardan oluşmuş dokuma kumaşalar son teknoloji makinalarda 80 gr/mtül ile 800 gr/mtül arasında boyanabilmektedir. 

Baskı

 

Transfer Baskı ve Rotasyon Baskı makinalarından oluşan parkur ayrıca Buharlama/Fikse makinası ve Numune Baskı parkuruyla üretim yapmaktadır. 320 cm ene kadar olan mevcut makina parkı ile hem ev tekstilinde hem de giyim grubunda hizmet verip aylık 3.000.000 metre üretim gerçekleştirilmektedir.

 

 

Apre

 

Aylık 13.000.000 mt kapasiteli Ramöz ve Baraban kurutma makinalarıyla hizmet vermektedir.

 

Finisaj

Sanfor, Kalender, Liza, Şardon, Fırça-Makas, İğneleme , Gofre, Kurşun, kumaş kenar yazısı gibi farklı finisaj işlemleri ile geniş bir ürün yelpazesi sunulmaktadır.

 

Kaplama

 

Teknik Tekstil üretimi yapılmaktadır. Bıçak ve köpük uygulamalarına uygun makine parkuru ve kendi laboratuvarında test imkanı sağlanmaktadır. Kaplama departmanı; “teknik tekstil”in gerektirdiği 150 cm – 310 cm aralığında pasta  ve köpük kaplamalarını  yapabilen  makine parkı ile donatılmış olup, kendi laboratuvarlarında  renk ve kaplama  çalışmalarını yapmaktadır.  Mamül  kumaş satışları şeklinde Miranda Sun markası ile muhtelif stor ve   muhtelif  blackout stor imalatı dışında; fason uygulamalarda  poliüretan, akrilik  ve  geç tutuşur, leke itici, anti bakteriyel kaplamalar, çeşitli tuşe kaplamaları, boyalı kaplamalar ile eskitilmiş efektler, tual ve ink-jet kumaş kaplama  yapılan üretim çeşitlerinden bazılarıdır. Aylık ortalama 250.000 metre üretim kapasitesine sahiptir.

 

Brode

 

22 Yarda makinaları ile aylık 140.000 metre brodeli perde üretimi yapılmaktadır.

Yarda numune makineleri ile müşterilere sürekli yeni numune çalışmaları sunulmaktadır.

 

Konfeksiyon

 

2 farklı otomasyon sistemi ile nevresim, çarşaf, masa örtüsü, lastikli çarşaf ve yastık dikimi yapılmaktadır. Ayrıca dikili ürünleri katlamak için katlama otomasyonu da bulunmaktadır.

Ultrasonik dikişli otomasyon sistemiyle de banyo perdesi üretimi de olup aylık 70.000 adet üretim yapılmaktadır.         

Otomasyon sisteminin sağladığı avantaj ile normal bir konfeksiyon işletmesine göre daha hızlı üretim yapılmaktadır.     

Perakendecilerin, hastanelerin ve otellerin ürün tedarikleri yapılmaktadır.         

Aylık 450 bin parça ürün üretilebilmektedir.

 

TESİSLER

Miranlı İplik

Miranlı, Harput Tekstil’in polyester iplik üretiminde uzmanlaşmış markasıdır.  Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde 2015 yılında faaliyete başlayan Miranlı, 40.000 metrekare (35.000 m2) kapalı alanda aylık 3000 ton üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir. 

Miranlı İplik Laboratuvarında;

  • Yağ ölçümleri,
  • Düzgünsüzlük, Çekme Kuvveti(Draw Force), Kaynama Çekme(Shrinkage Force) Kuvveti, Kıvrım Kuvveti(Crimp Force) ölçümleri,
  • Punta kontrolleri,
  • İplik inceliği tayini, uzaman ve mukavemet ölçümleri,
  •  (Kıvrım Toplaması) CC %, (Kıvrım Modülü) CM ,(Kıvrım Stabilitesi), Kaynama Çekme ölçümleri,
  • Bobin sertlik 

Ölçümleri yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi için www.miranli.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Miranlı, Avrupa’nın son yıllarda yapılan en büyük polyester iplik yatırımı ile temellerini ve iş ahlakını Harput Tekstil’in gelenekleri üzerine kuran genç ve yenilikçi ekibi sayesinde modern dünya ile yarış halindedir.

 

Demirtaş Şube

Harput Tekstil bünyesinde 1997’den beri Demirtaş Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren iplik büküm fabrikası 8000 (7100) metrekare kapalı alanda üretimlerini gerçekleştirmektedir.

Makina parkuru;                                  

(8208 iğ) two for one büküm makinaları,                                                                                 

(480 iğ) özel efektli kar makinaları,                                                                              

SSM (300 göz) aktarma makinaları,                                                                                         

(870 iğ) Kops aktarma makinaları,                                                                                            

(800 göz) Özel fantezi makinalarından oluşmaktadır.         

 

Gökçeköy Şube

GÖKÇEKÖY DOKUMA İŞLETMESİ

2005 yılında faaliyetlerine başlayan Gökçeköy Fabrikası; 40.000 metrekare kapalı alanda üretimlerini gerçekleştirmektedir.

Fabrika; Su Jetli Dokuma, Hava Jetli Dokuma, Polyester Haşıl ve Pamuk Haşıl bölümlerinden oluşmaktadır.

GÖKÇEKÖY BRODE İŞLETMESİ

Gökçeköy Brode Fabrikası 3.500 m2 kapalı alan üzerine kurulmuş olup 2014 yılında faaliyete başlamıştır.

 

Organize Sanayi Şube

2003 yılında faaliyetlerine başlayan Organize Şube fabrikası, 25.000 m2 kapalı alanda aylık 550.000 metre rapierli jakar ve armür dokuma ürünleri üretmektedir.

Tül perde, fonluk perde, zebra ve kaplamalı ürünler ağırlıklı olmak üzere pike ve nevresim üretimi de bulunmaktadır.

Ayrıca baskılı konfeksiyonlu banyo perdesi üretimi de olup aylık 150.000 adet üretim kapasitesine sahiptir. 

 

Kinteks Şube

HARPUT BOYAHANE İŞLETMESİ

Harput Boyahane İşletmesi 1998 yılında faaliyetlerine başlamıştır. 100 bin metrekare üretim alanıile Türkiye’nin en büyük boya, baskı, apre ve kaplama  tesislerinden biri olarak tekstil sektöründeki yurtiçi ve yurtdışında birçok seçkin marka ve üreticiye hizmet vermektedir. 

Aylık 8 milyon metre üretim kapasitesiyle Avrupa’nın sayılı işletmeleri arasındadır.

HARPUT KONFEKSİYON İŞLETMESİ                         

Harput Tekstil’in en genç üyesi olan Harput Konfeksiyon İşletmesi 2017 yılında faaliyetlerine başlamıştır. 

Harput Konfeksiyon bölümünde; nevresim, çarşaf, lastikli çarşaf, yastık ve masa örtüsü üretilmektedir. Otel, Hastane ve Ev tekstili sektörlerine üretim yapılmaktadır.

Aylık 450 bin parça ürün üretilebilmektedir.

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 08:00-18:00
Cumartesi 08:00-18:00
Pazar 08:00-18:00
ETİKETLER

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır.e-tekstil.com

Iyzico